RSS Feed

Rozvrh

Vzhledem k tomu, že výukový program naší školky je poměrně rozsáhlý, prosíme rodiče, aby se snažili dodržovat časový hramonogram s co největší pečlivostí. 

6,45 - 8,15

Naše školka se pro děti otvírá v 6,45. Pokud chcete, aby se vaše dítě účastnilo na vzdělávacím programu, snažte se prosím dodržet příchod do školky do 8,15.

7,30 - 9,00                    

V tomto čase probíha příprava snídaně a dopolední svačinky - částečně si ji děti připravují samostatně - o to lépe jim pak chutná 

8,30 - 10,15                    

Potom co se děti nasnídají začínáme pracovat na elipse. Na elipse probíhá ranní pozdravení a přivítání, děti se dozvídají program dne, mohou společně zpívat, sdělovat si zážitky apod. Na elipse často probíhá mitivace pro látku nebo aktivutu, která bude následovat. V určené dny se zapojuje angličtina. Elipsa je také důležitá pro udržování rituálů, které jsme si s dětmi společně ve třídě zavedli

10,15 - 12,00                  

Vycházky a trávení času venku probíhájí téměř za každého počasí. Řídíme se podle motta: Není špatného počasí, pouze špatného oblečení. Proto, prosím, vybavte své děti i na nepříznivé počasí. Pokud venku prší nebo sněží můžeme poznávat další zákonitosti přírody. 

12,00 - 13,30                  

Po návratu dětí do školky je pro ně připraven oběd. Jídelní lístek naleznete vždy vyvěšený na nástěnce ve školce. Pokud máte pocit, že je potřeba pro vaše dítě jídelníček upravit - je možné se 

13,30 - 15,00                  

Po obědě jdou některé děti spát, ostatní mohou pouze odpočívat. Dodržujeme klidovou a odpočinkovou hodinku, kdy jsou dětem předčítány příběhy nebo si v klidu děti samy vyprávějí. Pokud chtějí, mohou se vrátit k práci s pomůckami do herny. 

14,30 - 15,30                  

V tomto čase je pro děti k dispozici odpolední svačinka.

14,00 - 16,00                  

Od 14,30 je naše školka otevřena i pro rodiče. Můžete s dětmi trávit čas v naší herně společně. Při vyzvedávání dětí, respektujte, prosím, klidový režim školky, pokud ještě některé děti spí. 

 

© 2010 Montessoridecin.cz všechna práva vyhrazena

Created: Anexis s.r.o. | Designed: Jan Šmucar